GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA.


Gost

#126

2015-12-14 10:06

Zato jer sam umirovljenik!

Gost

#127

2015-12-14 12:15

zato da napokon živi ljudski..

Gost

#128

2015-12-15 09:12

zbog narušenog omjera mirovina na 1.mjesto stavit u obračun odnosno radni staž ukinuti beneficije vratiti u mir .sustav novac koji služi u druge svrhe provjeriti prave umirovljenike od lažnih invalida dodati dio mir .od pokojnih bračnih partnera ,povećati min naknade ali ne na uštrb rad mir mi smo vel glasačka mašina itd

Gost

#129

2015-12-15 09:21

Ja sam u penziji odradila svoj radni staž 41god.Imam mirovinu 1947kn zar to nije sramota.

Gost

#130

2015-12-15 10:13

Imam relativno zadovoljavajuću mirovinu u odnosu na većinu umirovljenika ali daleko od onog iznosa koji bi trebala imati s obzirom na visinu plaće i posao koji sam. obavljala.Međutim ne podržavam peticiju isključivo zbog sebe već zbog jada i bijede većine umirovljenika koji su cijeli život pošteno radili i sad su sprdačina i teret svakoj vlasti.

Gost

#131

2015-12-15 10:28

Sa 32 godine staza morala u prijevremenu mirovinu koja sada iznosi 1.729,24kn. Suprug ne radi i cekamo jos godinu dana da napuni 65 starosti. Ovo nam je jedini prihod koji nije dovoljan ni za rezije. rasprodajemo sta imamo da nekako zivimo.

Gost

#132

2015-12-15 11:12

Zbog situacije oko nas, već i sam naslov dovoljan je za potpis ove peticije. Osobno, osjećam se prevaren i pokraden! UKRATKO:
U svibnju 2008.godine, bio sam prisiljen otići u mirovinu, koja mi je zbog tada novih propisa (+6 mj. života) postala prijevremena, uprkos mog radnog staža više od 41 godine (sve u Zagrebu). Tako zbog namjernog uništavanja tvrtke Elektropromet, od strane upitnih poduzetnika, od kojih je jedan (Michael Ljubas), sada teško ranjen (upucan u nogu) i leži u Vinogradskoj bolnici, pod paskom Policije. Isti takvi imali su podršku u sprezi "Sudstva i Politike", koje su financirali našim novcem, a što smo i spoznali kroz našu pravnu borbu. Nažalost, kao da je bilo uzalud. Naša upravna zgrada preko puta Velesajma, iznajmljuje se državnim službama i sada je tamo Prekršajni Sud. Zatim, naše robno-distribucijsko skladište u Jastrebarskom (tada najveće u Hrvatskoj), protupravno i na sumnjiv način, prodano je Jamnici (Todoriću). Tvrtka Elektropromet postoji samo kao ime i bez zaposlenika i kao veliki dužnik Državi u vidu poreza itd.
Pozdrav i hvala Vam za ovu peticiju!

Gost

#133

2015-12-15 13:18

Što bih rekla?Postavili su mi krivu dijagnozu,krivo me lječili,kao posljedicu sam postala 100 % invalid,umirovljena.Mirovina 886 kuna bez prava na inv.dodatak,jer je invalidnost nastupila zbog bolesti.A bolest je nastupila zbog liječničke pogreške.Bila sam obrtnik,uspješna,napustila sam obrt,bez ikakvih prava,jer suprug i ja imamo 4000 kuna primanja,pa nam je to dovoljno da si sami sebi platimo pomoć u kući.Sramota.

Gost

#134

2015-12-15 13:26

Zato što se nadam da mi neće trebati!
Šiška

#135 peticija

2015-12-15 13:28

ne razumijem!

Gost

#136

2015-12-15 13:49

iz solidarnosti

Gost

#137

2015-12-15 16:10

Zbog toga što je nepravedno i okrutno da stariji ljudi žive u neimaštini , na marginama društva .

Gost

#138

2015-12-15 19:34

Potpisujem ovu peticiju jer sam i ja jedna od starijih osoba koja je dovedena u situaciju da s mirovinom od 1100 kn mjesečno ne živi život dostojan čovjeka
edi

#139

2015-12-15 21:05

Glasam protiv siromastva starijih osoba iz sljedecih razloga:

Cijeli zivot su radili, a sad u starosti nemogu od penzije placat rezije i prehranit se... Prestrasno je da moraju birat da li da jedu ili da plate račune od režija. Nisu to zasluzili...


Gost

#140

2015-12-15 21:57

Najsuptilniji i najranjiviji dio društva su djeca i stari ljudi....U kakvom društvu živimo govori upravo materijalno stanje ovih dviju populacija....

Gost

#141

2015-12-15 22:07

Ljudi koji su radili cijeli život nisu zaslužili da danas kopaju po kontejnerima

Gost

#142

2015-12-16 08:13

i sama se nalazim na samom dnu egzistencije, u obiteljskoj smo mirovini ,moja malodobna kćer i ja , blokirane niz godina , preživljavamo od 1554 kn.


Gost

#143 Re: peticija

2015-12-16 08:16

#135: Šiška - peticija 

 ja razumijem. Tuđu pomoč moraju nažalost platiti koja može dosegnuti svotu i do 900kn. po osobi. Izračunaj onda koliko im ostaje. Ako imaju imovinu evo socijalne radnice te sa ljudima u dom a imovina državi. Tako vrše pritisak na starije i nemočne da se moraju odreči svog doma u zamjenu kojekakvih privatnih domova za starije i nemočne gdje su neizdrživi uvjeti za žovot. Nedo Bog da ostanete nepokretni. Ljudi jednostavno živitrunu u ranama i vlastitom izmetu. Nemate se kome požaliti jer je socijalna radnica obavila posao jer vam je našla smještaj. Čast iznimkama koji su domovi sasvim u redu  ali nažalost vrlo ih je malo. Tako je prošao moj djed. Dao je stan u Zagrebu a završio u  domu gdje su ga prematali i obrisali krpom samo naveče. Ja se nosam mogla o njemu brinuti zbog vlastite bolesti. Umro je strganog kuka u ranama. A radio od svoje 16te godine do 60 g. Imao je mirovinu 1850 kn. Kuk je strgao u domu. Opreaciju kuka nije doživio zbog liste čekanja. Probajte si zamisliti dočekati smrt u tim bolovima i uvjetima a samo zbog premale mirovine. 

4000kn nije dovoljno da se plati dom za dvije osobe.

 Je li sad razumiješ o čemu je gospođa pisala.

Tea

#144 Re: Re:

2015-12-16 10:21

#18: - Re:  

 Izjednačavanje mirovina? A da prije napravimo razliku između ljudi koji su otišli u starosnu mirovinu s punim radnim stažem kojih je u ovom trenutku u Hrvatskoj najmanje, pa da tek nakon toga razgovaramo o izjednačavanj.


Gost

#145

2015-12-16 12:10

Invalid sam vec 10 god. Imam malu mirovinu, ali i studenticu i muza koji nemoze raditi ali nema uvjeta za mirovinu. Patimo a jos nismo za umrijeti. Ima puno umirovljenika koji su mladi umirovljeni radi pilitickih manevara Vlade. Svi nas plase da smo teret kao da smo mi uzrokovali ovakvo ek. stanje. Ako nitko ne potpise ne moze doci do pomaka. U civiliziranim drustvina cijene i postuju starije osobe i invalide. Da smo kulturniji ucili bi mlade kako ce ubrzo i sami ostariti i da je iskustvo neprocjenjivo i vrijedno postovanja.

Gost

#146

2015-12-16 12:34

Potpisala sam zbog toga sto mi je mirovina premala a nasa vlada se nebavi s time niti je koga briga kako se zivi.

Gost

#147

2015-12-16 13:30

Sramotno niske mirovine u Hrvatskoj su odraz nezapamćene pljačke hrvatskog naroda i hrvatskog bogatstva za vrijeme i nakon domovinskog rata izvršene od strane vladajućih struktura . Tim više je ta činjenica prestrašna što za to još nitko nije odgovarao. A počelo je sa Tuđmanovih "vladajućih 200 porodica" u Hrvatskoj. Dakle, s jedne su strane uništene postojeće industrije, poljoprivreda, obrti  perfidnom pljačkom imovine i bacanjem radnika na cestu, a s druge strane stvarana su izmišljena radna mjesta gdje nisu važne nikakova stručnost ni moralnost,nego rodbinska povezanost i poznanstvo.Zato nam i je kako je, zato su nam stručnjaci nezaposleni i bježe trbuhom za kruhom izvan svoje domovine, a njihov posao "rade" polupismeni rođaci i kumčad, zato nam osiromašen narod ostaje bez krova nad glavom zbog 300 kn duga državi. A sve je to još i danas prisutno i to cijelo vrijeme pod krinkom istinskog domoljublja. Korupcija, nepotizam, nikakav sustav vrijednosti, bespravna država, bezperspektivnost, nepostojanje kolektivne nacionalne svijesti, beskrupuloznost, besramnost, to su pošasti koje su zadesile jednu kulturnu, bogatu, prekrasnu , evropsku Hrvatsku. Kažu, sami smo si krivi. Pa zar svi ti domoljubi Sanaderi, Valentići, Pašalići, Gregurići, Čobankovići, Kalmete i dr. ne znaju da je krađa kazneno djelo, zar oni ne znaju da ono što su sebi prigrabili nekome drugome pripada, zar ne znaju da su ljudi ginuli za ovu našu Hrvatsku kako bi hrvatski narod živio dostojanstveno , zar su zaboravili da ih je narod izabrao da naprave reda kako bi narod u Hrvatskoj živio dostojanstveno i ponosno, a ne da pljačkaju i pune vlastite džepove i račune. Zar je rješenje samo smrtna kazna za pljačku vlastitog naroda. Ma i tu bi naše sudstvo prihvatilo lažne jamčevine lažnih nekretnina i opet isto. Ili da nas stvarno podjarmi tuđinac pa da smo mirni. Ima u Hrvata poštenih i stručnih ljudi. Ima.Hoće li doći njihovo vrijeme?


Gost

#148

2015-12-16 19:24

Znam rješenje, ali nisam u mogućnosti realizirati.
U današnja vremena punih nemira ... čini mi se da je ovo iluzija, ali vrijedi pokušati ! Po mojoj ljubavi ... Božji blagoslov inicijatoru i svim podupiračima ove akcije.
Drago mi je da se za početak pokrenula ova akcija. Daj Bože da se pronađu rješenja za zbinuti starije osobe.
................................................................ Marija <3

Gost

#149

2015-12-16 22:57

SUH  je ne samo parlamentarna stranka već je i vladajuća ...Predsjednik SUHa je u vladi RH i malo je neobično da pokreču peticiju kada imaju sve instrumente da poboljšaju položaj starije populacije u RH....


Gost

#150 Re:

2015-12-17 23:53

#147: -  

 cestitamo na izvrsnoj analizi!