GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA.


Gost

#51

2015-11-26 22:13

Zato sto svatko ima pravo na dostojan zivot jedno od osnovnih ljudskih prava na mirovinu nebitno radio ili ne tijekom zivota, na zdravstveno osiguranje...

Gost

#52

2015-11-26 22:14

Imam udrugu za skrb o starim i nemocnim osobama na otoku Bracu.Radim kao volonter ovaj posao 20 miseci,svakoga dana se susricem sa raznim zivotnim pricama starih,opcine,njihovi nacelnici su katastrofa za suradnju,a ljudi gladuju,ljudi nemaju za lekove...naprosto nemaju za normalan zivot.Je nije ovo sramota?A svi mi gremo u godine....u starost.

Gost

#53

2015-11-26 22:36

Zato jer za 32godine rad.penzija od 1500 kuna.Zalosno i jadnoKako prezivit pitala bi ove i Saboru.

Gost

#54

2015-11-26 22:37

Zato što želim da svi dostojno živimo ovaj život jer na to imamo pravo

Gost

#55

2015-11-26 22:38

..jer sam i ja umirovljenik sa mirovinom od 2100,00 kn

Gost

#56 Re:

2015-11-26 23:14

#33: -  

 Poslodavci samo vrse tehnicku uslugu obracuna place i doprinosa. Hrvatska je jedina zemlja u Europi u kojoj se cijeli iznos mirovinskog doprinosa za prvi i drugi stup placa samo od place radnika, a u drugim zemljama vise od 50 posto placaju poslodavci. Dakle, poslodavci za mirovine u ovoj poremecenoj zemlji placaju nula kuna.


Gost

#57

2015-11-27 01:43

Jer imam mirovinu 2200kn nakon skoro 40 godina staža. VŠS.

Gost

#58

2015-11-27 02:19

Svaka osoba ima pravo na dobar život u jesen života.
Zato što je starost teška sama po sebi.

Gost

#59

2015-11-27 05:23

Sramotna je naša mirovina!Najniža mirovina u Sloveniji 460eura.I nije pravedno raspodjeljena!Ako je teško u državi onda moramo nosit svi!Ne mogu bit tolike razlike u penziji i TOČKA!

Gost

#60

2015-11-27 06:34

zato što mi majka ne može dostojno živjeti s mirovinom do 2000,00 kn, sramotno.

Gost

#61

2015-11-27 07:07

sama sam u mirovini sa 67 godini,bolesna,Zar još treba siromađtvo?
Gomile ljudi su radili cijeli radni vijek,primali plaće već prema vremenu u kojem su radili. Od svoje mirovine ne mogu preživjeti posebice žene koje se ne snaću u dodatnim poslovima a ako su stare nitko ih ni neće.Ona stara: pokrij se koliko ti je jorgan dugačak za njih ne vrijedi jer ne mogu plaćati ni režije a često nemaju niti jorgan.

Gost

#62

2015-11-27 07:40

Zato što mislim da je sramota da društvo dozvoljava ovakav ponižavajući stav prema umirovljenicima. Krajnje je vrijeme da se njihov materijalni status promijeni!!

Gost

#63

2015-11-27 07:46

Svaki covjek treba imati dostojnu starost. Ako nije uspio radom si obezbjediti dostojnu starost drzava im to mora osigurati

Gost

#64

2015-11-27 08:15

Jer sam i sam umirovljenik i iz prve ruke znam što to znači imati malu mirovinu!

Gost

#65

2015-11-27 08:58

Da i ti jadni ljudi, koji su cjeli radni vijek radili, u starim i bolesnim danima imaju za kruh i za lijekove. Za voće su ionako već zaboravili.

Gost

#66

2015-11-27 10:46

Zato što smatram da stariji ljudi ne žive dostojanstveno u hrvatskoj s obzirom da su dali život za hrvatsku samim tim što su državljani RH i što su svoje radni vijek pošteno odradili i sad su zaslužili da dostojanstveno provedu svoju starost, a ne da kopaju po smeću da bi preživjeli.

Gost

#67

2015-11-27 13:05

Nemoguće je preživjeti mjesec sa 2.500,00 kn. zbog visokih režija,skupih namirnica, lijekova itd. Bojim se pomisliti kako je tek onima s nižom mirovinom. Mi smo to uredno zaradili, a umrijet ćemo u dužničkom ropstvu.Najprije valja odrediti minimalnu plaću, a onda i mirovine usklađivati po tome!

Gost

#68

2015-11-27 13:12

Zato sto sam sa visom strucnom spremom nakon 31g staza radeci u propaloj firmi morala u prijevremenu mirovinu koja je danas 1800 kn,zivim sama i podstanar sam ali ne ispunjavam uvijete za nikakvu pomoc jer imam mirovinu.Sta reci kad platim stan ostane mi 300 kn a zivim cisteci,cuvajuci starije osobe i sve to ide ali sta kad ja ostarim i ne budem mogla radit i kad vise ne nadjem posla?

Gost

#69

2015-11-27 14:12

Potpisujem peticiju zato što želim podići svijest o siromaštvu među umirovljenicima. Sutra će mnogi od Vas mladih koji danas radite i mislite da se to Vas ne tiče biti umirovljenici. Nedostojno čovjeka je živjeti ovako kako većina umirovljenika živi, to je upravo proces RAZČOVJEČAVANJA - kako je to lijepo rekao dr. Slavko Kulić. U Hrvatskoj se svi sjete umirovljenika samo jednom u četiri godine - kod izbora. Onda im obično obećaju ono što svaki umirovljenik želi a to je "dostojan život" - no ubrzo okreću leđa i ne mare više za tu populaciju. To je jako žalosno i ako sramotno.

Gost

#70

2015-11-27 14:13

.Mirovina mi kratka za zivotne svakodnevne troskove a putovanja i godisnji odmor mogu samo sanjati.A neki koji u mirovinski fond nisu uplatili ni kune iz njega imaju krasne mirovine ,dabogda crkli cim prije.Hvala

Gost

#71

2015-11-27 14:26

Pišem umjesto susjede uz njeno odobrenje. Ima mirovinu oko 860 kn mora platiti režije, bila je na dvije operacije sada će morati opet jet druga (skodanje polipa debelog crijeva nije uspjela) mora nadoplačivati ljekove i biti na dijetalnoj hrani a svi zmamo da je takva hrana još skuplja. Nije imala za drva a uprava grada joj je 24.ovog mjeseca dodjelila drva te je ove jeseni prvi put naložila. Ima kčerku i unuka koji su nažalost nezaposleni i nemogu joj nikako pomoči a nemaju nikakva prava na pomoč jer su radno sposobni a to što se nemaju gdje zaposliti nema veze. Žive u malom gradu gdje ako nemaš vezu nemaš ni posao a tako su uistinu voljni raditi. Pa kako da sami pomognu majci i baki. 

Baš me zanima da li je u saboru i ministaratvima sezona grijanja počela kad i mojoj susjedi i jesu li isti tako bili bez grijanja sve do 24.11 ove g.u svojim stanovima


Gost

#72

2015-11-27 15:37

Zato što se Vlada RH čija je obveza služiti građanima, otuđila od njih i zato što ti isti ugroženi penzići mozda progledaju i pripaze za koga će glasati.

Gost

#73

2015-11-27 16:53

Zato što sam u invalidskoj mirovini i pna iznosi 1137 kuna

Gost

#74

2015-11-27 17:19

Ako dijaspora ima pravo glasati tko će odlućivati kako da mi u ljepoj našoj živimo ili preživljavamo neka onda uzmu obvezu i pomagati sirotinju. Dočekuju političare uz svečane večere a pojima nemaju kako se ti isti političari odnose prema ljudima iz kojih korjena i sama dijaspora potiče. Zato ovim putem molilm sve ljude dobra srca a imaju mogučnost neka obaviljeste sve hrvatske zajednice ma gdje

god bile. Jer nismo imali svi sreče otiči za boljim životom.

 

Živimo kao u vrijeme feudalizma u srednjem vijeku a svi se bucaju u prsa sa 21. stolječem a nemamo osnovna prava na dostojan život.

 

MOLIM DJELITE OVU PETICIJU SA DIJASPOROM


Gost

#75 Re: Re:

2015-11-27 17:27

#56: - Re:  

 mislim na odbitak koji se prikazuje na listi kad dobijete crkavicu od plače a ni to ne uplate. Radniku odbiju od plače a ne uplate nošta u mirovinski fond.