GLASAM PROTIV SIROMAŠTVA STARIJIH OSOBA

Quoted post

Šiška

#135 peticija

2015-12-15 13:28

ne razumijem!

Replies


Gost

#143 Re: peticija

2015-12-16 08:16:09

#135: Šiška - peticija 

 ja razumijem. Tuđu pomoč moraju nažalost platiti koja može dosegnuti svotu i do 900kn. po osobi. Izračunaj onda koliko im ostaje. Ako imaju imovinu evo socijalne radnice te sa ljudima u dom a imovina državi. Tako vrše pritisak na starije i nemočne da se moraju odreči svog doma u zamjenu kojekakvih privatnih domova za starije i nemočne gdje su neizdrživi uvjeti za žovot. Nedo Bog da ostanete nepokretni. Ljudi jednostavno živitrunu u ranama i vlastitom izmetu. Nemate se kome požaliti jer je socijalna radnica obavila posao jer vam je našla smještaj. Čast iznimkama koji su domovi sasvim u redu  ali nažalost vrlo ih je malo. Tako je prošao moj djed. Dao je stan u Zagrebu a završio u  domu gdje su ga prematali i obrisali krpom samo naveče. Ja se nosam mogla o njemu brinuti zbog vlastite bolesti. Umro je strganog kuka u ranama. A radio od svoje 16te godine do 60 g. Imao je mirovinu 1850 kn. Kuk je strgao u domu. Opreaciju kuka nije doživio zbog liste čekanja. Probajte si zamisliti dočekati smrt u tim bolovima i uvjetima a samo zbog premale mirovine. 

4000kn nije dovoljno da se plati dom za dvije osobe.

 Je li sad razumiješ o čemu je gospođa pisala.