Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom)

Kontaktirajte pokretača peticije

Ova tema rasprave je automatski kreirana od peticije Ukinimo rad nedjeljom i praznikom (blagdanom).


Gost

#101

2015-04-07 09:09

Jer radim nedeljom i blagdanima i ne svida mi se to nimalo

Gost

#102

2015-04-07 09:09

Radim kao prodavač, i radim i nedjelje i blagdane....suludo. I onda mi dođe gospodja u prošlu subotu i pita je li radimo sutra, na Uskrs. ??!!
Dok ima takvih ljudi ovo stanje se neće promijeniti.

Gost

#103

2015-04-07 09:14

Svatko ima pravo na obiteljski život!!!!

Gost

#104

2015-04-07 09:22

Zato sto i sam radim nedeljom i praznicima. Te izbivam od kuce radi posla umjesto da sam doma sa obitelji. Samim time se gubi smisao blagdana jer kada dodjete doma umorni sa posla a za blagdane ga uvijek ima. Jer su ljudi ljeni obaviti soping ranije.

Gost

#105

2015-04-07 09:23

Zato jer imam troje dijece i niti jedan dan nas nemože držati na okupu kao nedjelja ili blagdan to je logično

Gost

#106

2015-04-07 09:37

Zato sto se naša država "predstavlja" kao velika katolička država a 70% ljudi koji rade u trgovinama, kafićima restoranima i trgovačkim centarima rade nedeljama i praznicima svako od tih ljudi ima pravo biti doma sa svojim obiteljima a ne Radit do kasno navečer praznicima. To bi trebalo zabranit.

Gost

#107

2015-04-07 09:45

radimo puno a pleceni smo minimalno, ostavite nam barem nedjelju u blagdan da provedemo sa svojom obitelji. zalosno sto rade od nas.... imamo pravo na to i zato idemo do kraja! pozz

Gost

#108

2015-04-07 09:45

Trebao bi se ukinuti rad i subotom. Jedan dan u tjednu je premalo za odmor, pogotovo nakon 6 dana maltretiranja na poslu. Ljudi su društvena bića i trebaju vremena za obitlj, prijatelje i vlastite gušte.

Gost

#109

2015-04-07 09:47

Mislim da bi taj dan trebali provest sa obetelji i ljudima koje volimo...ducani trebaju bit zatvoreni nedeljom. Ja nijedan dan nemogu otici nikud jer radim sve dane u tjednu,imam dvije slobodne nedelje a dvije radne ukljucujuci subotu popodne. Radim u samom centru grada gdje je subota popodne i nedelja ubitacne za radit. Znaci dva puta u mjesecu ja mogu nekud otici sa svojim djetetom i muzem. Neka rade drzavne firme,uprave i ostale ustanove nedeljama...da vide kako je to kad nemas privatan zivot.

Gost

#110

2015-04-07 09:47

Svaki čovjek ima pravo na dan za odmor sa obitelji.u današnje vrijeme kad ljudi svakodnevno negdje jure i žuri..ništa nam ne znači slobodan dan kroz tjedan kad su naši najmiliji ili u školi,vrtiću, na poslu.

Gost

#111

2015-04-07 09:48

Trgovac sa 10g.iskustva,radila i nedjelje(cijeli dan)i sve praznike,na Badnjak do 6-7,rad na Veliku Gospu,Usk.ponedj,Tri kralja,itd.Bez naknade.Sadsam i mama 2 manje curke.

Gost

#112

2015-04-07 09:52

Ne zabraniti rad samo trgovinama već i kladionicama, automat klubovima i slično.. Sama radim u kladionici i znam kako je grozno ne biti kod kuće NITI JEDNU NEDJELJU u godini (izuzev Uskrsa, a i to bi uveli da se radi da ikako mogu...) Zaista smatram da NIŠTA osim hitnih službi ne bi trebalo raditi nedjeljom i blagdanom, a njima je to itekako dobro plaćeno.

 

trgovac

#113 Re:

2015-04-07 10:04

#32: -  

 Mi smo stvarno bolestan narod... U prijevodu glup narod... Ti ljudi su primjer svega... Koliko moras bit glup i ic trazit na benzinsku i kiosk sunku i jaja... A nije da su dan prije saznali da je Uskrs... Prestrasno... Imali su citav tjedan prije za obavit sve nego oni cekaju zadnji tren... Bolesno stvarno... Zbog takvih pojedinaca kojih je iz dana u dan sve vise najvise ispastamo mi koji nemamo slobodne dane za praznike i blagdane... I jos se cude kad dodju u trgovine zasto ste mrzovoljni... I mi bi te dane proveli s obitelji... Primjer je jedan veliki trgovacki centar u Zagrebu koji ima uzasno radno vrijeme i radnim danom i praznicima... Koji je uvijek pun.. Pun setaca koji dodju isprovociraju, razbacaju i odu kuci. E dragi ljudi i nama su to vikendi... A ne da mi vikende moramo provoditi u trgovinama i izlaziti iz njih nesto malo prije ponoci... 

Ugledajmo se na EU gradove... A ne da mi radnici sanjamo o tome da zivimo u jednoj Njemackoj, Austriji i sl. Di je to sve lijepo uredjeno... I nema rada nedjeljama i blagdanima...


Gost

#114

2015-04-07 10:06

Nedilja je dan gospodnji dan za obitelj nismo roba 6dana posteno radi sedmi daj Bogu tj. Obitelji , jer Bog voli kad se obitelj skupi oko njegovog oltara amen! "ALELUJA"
Gost

#115 Re:

2015-04-07 10:06

#15: -  

 Na ovo ću se nadovezati,da u pravu ste da trgovine rade do 21 h svaki dan,nedjeljom,vikendom,praznikom i blagdanom, al sami Lumini  centar radi svaki dan  od 08 do 24 h a petkom i subotom od 08 do 02 h  iza ponoći.Oni ljudi koji rade dolje nemaju slobodu življenja neki rade do 21 h a ima još osoba koje rade  tamo i nočne smjene  primjer su vam one tete spremačice koje svakodnevno vrijedno održavaju sami centar one nemaju slobodnu nedjelju,blagdan ili praznik tretiraju ih ko največe robove,sramotno da se nemože bar na takve praznike ili blagdane kao što su su: Svi sveti,Božić,Nova godina,Uskrs zatvoriti bar na jedan dan centar nego ih maltretiraju da rade sa bijednu plačicu za koju se može reći da je plać a ne plaća.Sramota za sve centre  ovo nam je naša država priredila.


Gost

#116

2015-04-07 10:09

Zato što želim da se vrati dostojanstvo obitelji!
pax

#117

2015-04-07 10:09

Nedilja je dan gospodnji dan za obitelj nismo roba 6dana posteno radi sedmi daj Bogu tj. Obitelji , jer Bog voli kad se obitelj skupi oko njegovog oltara amen! "ALELUJA"


Gost

#118

2015-04-07 10:13

Zato što bi nedjelja i praznici trebali biti obiteljski dani. Radnici ionako previše i teško rade.

Gost

#119

2015-04-07 10:13

Kad naši političari mogu dobiti po dva tjedna slobodno za blagdane pa valjda i mi obični ljudi možemo dobiti jedan dan da bi bili sa svojom obitelji...

Gost

#120

2015-04-07 10:17

Ja sam dugo bila jedna od onih koji su radili i subotama i nedjeljama i praznicima...na kraju se godina svela na 3 praznika: 1.1., Uskrs i Božić. sve drugo se radilo...kako se radilo po cijeli dan, radila sam u smjenama.Na žalost jako često sam radila nedjeljama popodne tako da od nedjelje nisam imala apsolutno ništa. Naravno, obitelj je trpjela....

Gost

#121

2015-04-07 10:27

Potpisala sam zato jer je to u redu i ispravno
I voljela bi da tako bude ;)

Gost

#122

2015-04-07 10:30

Iz tog razloga sto sam i sama prodavac i obavezno radim blagdane i nedjelje

Gost

#123

2015-04-07 10:51

Bez obzira što i ja živim od trgovine velika sam protivnica rada nedjeljom i blagdanima.Nadam se da će i moj glas doprinjeti ovoj peticiji...Želim vam svu sreću i naravno ,neradne nedjelje i blagdane!

Gost

#124

2015-04-07 10:57

Ova peticija je odlična inicijativa,krajnje je vrijeme da se vrati dostojanstvo radnicima.

Gost

#125

2015-04-07 11:02

Kako smo nekad živjeli bez otvorenih trgovina nedjeljom i praznicima možemo i sada jer svi imaju pravo biti sa familijom i odmoriti se kako Bog zapovijeda! Dovoljno je da se ljudi u toku tjedna obezbijede najpotrebnijim stvarima i namirnicama!!!