Opozvati suspenziju doc. dr. sc. Ivana Poljakovića


Gost

#126

2013-02-18 16:35

... potpuno suglasan sa stavovima dr.Poljakovica ... svako dobro iz daleke Kine.

Gost

#127

2013-02-18 16:39

Nadam se da će peticija pomoći u povratku dr.Poljakovića tj opozivu suspenzije sa radnog mjesta. Istina je poput svjetla i nema tih mračnih sila koje će je ugasiti.

Gost

#128

2013-02-18 18:23

O tome sto jest, a sto nije normalo u seksualnosti pozvani su ocitovati se lijecnici, psihijatri, psiholozi i ostali strucnjaci. Niposto politicari.A osobito ne polu -educirani militantni aktivisti.
Takodjer u svakoj drzavi postoji konsensus naroda po tom pitanju. I taj je faktor odlucujuci.

Gost

#129

2013-02-18 19:05

Napiši komentar...hajde hrvatska probudi se,mi te čekamo mi te volimo
Izaberi nadimak

#130 Predmet

2013-02-18 19:10

hajde Hrvatska probudi se,mi te čekamo,mi te volimo,trebaš nam moralna i čista obraza.

Gost

#131

2013-02-18 19:53

HVALE VRIJEDNA.
zdravi_razum

#132 Re: kruske i jabuke

2013-02-18 19:55

#25: zadranin - kruske i jabuke

Komunistička Jugoslavija je bila ta "vrlo uređena" država o kojoj ti sanjaš jer je bio ozakonjen verbalni delikt i svatko tko bi se javno suprotstavljao stavovima vladajuće partije odmah je mogao biti optužen i završiti u zatvoru (ili izgubiti posao, biti protjeran iz zemlje ili smaknut po kratkom postupku). Zato su Goli otok, Lepoglava, Stara Gradiška itd. bili puni političkih neistomišljenika. Takva vlast je bila omražena u narodu i narod ju je na kraju srušio 1990.

Tako će srušiti i ovu sadašnju ljevičarsku vlast koja je marioneta globalnih ideologa novog svjetskog poretka. Hrvatska će njima biti puno tvrđi orah nego što misle jer smo sve to nedavno prošli i ne treba nam puno da prepoznamo te metode i ciljeve koje žele postići. To što oni nude je novo porobljavanje ljudi na temelju nekakvih novih lažnih teorija o čovjeku i društvu.


Gost

#133

2013-02-18 20:06

Neka svi imaju pravo na slobodu govora. Jedni mogu vrijeđati, a drugi ne smiju ni govoriti

Gost

#134

2013-02-18 20:57

Ako postoji demokratski uređeno društvo u kojem je dozvoljena rasprava i iznošenje oprečnih mišljenja, onda treba tu demokratsku proceduru i poštivati. Društvo koje (polu)nasilnim metodama, medijskim bombardiranjima, manipulacijom javnog medijskog prostora nameće određene vrijednosti uništavanjem postojećih tradicijskih uvjerenja, čini nasilje nad samim sobom. U isto vrijeme kada se promiču ''demokratske'', ''europske'' i ''napredne'' ideje, spriječava se svaki glas koji dovodi u pitanje prirodu i dobronamjernost takvih ''novih'' ideja koje se nameću nama i našoj djeci. Zar samim time ne vraćaju društvo u totalitarizam i nasilje manjine nad većinom?

Gost

#135

2013-02-18 21:25

Dva dana pratim ovu peticiju. Čitam komentare, čitam potpisnike. I sad sam odlučila i nešto napisati. U dugo vremena nisam bila tako ponosna na ljude ove naše predivne zemlje, koji su stali u obranu jednog najosnovnijeg ljudskog prava; slobodne mišljenja i govora.

Mlada sam, nisam imala priliku osjetiti komunizam "onih" vremena iz vlastitih iskustava. No, ovo što se u poslijednje vrijeme događa u našoj državi, ni u najcrnjim noćnim morama nisam mogla zamisliti.
Način na koji se perfidno i na "mala vrata" uvode nakaradnosti u naše škole, način na koji se indoktriniraju naša djeca, napadi na katolike, otvoreni, podli, i smišljeni!

To "moderno" doba kako ga nazivaju, zapravo, čista dekadencija, ne društva, dekadencija svijesti. I u tom, "modernom" dobu, očito je postalo zabranjeno upotrijebljavati mozak, misliti van zadanih okvira, a tek izreći svoje mišljenje.. najstrašnije od svega!

Kako li smo samo došli do ovog? Kako to nismo zaustavili? Predvidjeli?
Čini mi se, kako nismo ni imali "šansu", kako je do ovog ipak moralo doći. No, to ne znači da se sad nećemo boriti. I da ćemo odustati. Ne!

Sad je trenutak, zidovi se zatvaraju sa svih strana. Sad moramo podignuti svoj glas, i bez srama reći: DOSTA!

Dosta je toga, da svi u Hrvatskoj glume "žrtve", i svi traže neka "prava".
Pitam se gdje je moje pravo na rad, na život, djecu, slobodu govora, iskazivanja vjerskih uvjerenja? Gdje su prava običnog heteroseksualnog Hrvata?

I zato, profesore, cijenjeni kolega, i vi i ja jako dobro znamo, protiv kakvih ulazite u borbu, ali ne bojte se. Uzdignute glave naprijed, tužiti, eksponirati i pokazati "odabranima" i "podobnima" da je njihovoj strahovladi došao kraj.

Gost

#136 Re:

2013-02-18 22:34

#135: -

BRAVO!!!!

Gost

#137 Re:

2013-02-18 22:37

#135: -

Čestitam na ovim riječima! Verbalizirali ste ono što misli svaki normalan i čestit hrvatski čovjek!!!


Gost

#138

2013-02-19 00:42

Svaka čast roditeljima da se ne predaju u borbi idemo do kraja.NAŠA DJECA NAŠA SREĆA.

Gost

#139

2013-02-19 08:05

Ponosna sam što nas još uvijek ima koji se zalažemo za prave vrijednosti. Svaka čast akademiku što je pokrenuo ovu peticiju za razliku od naše HAZU koja šuti na sva događanja u našoj lijepoj Hrvatskoj.

Gost

#140

2013-02-19 08:49

Ne strahovladi

Gost

#141

2013-02-19 10:01

Doista,
što se dogodilo dr. Poljakoviću, sutra se može dogoditi bilo komu. Dapače, i gore od toga.
Suspendirati na formalno i stvarno neutemeljen način, samo zato što se nekomu ne sviđaju određene riječi je početak primjene totalitarma. Takav način razmišljanja očito više/opet nije samo u nečijim glavama.

Gost

#142

2013-02-19 10:37

Nemam riječi, riječi su presušile. Na djelu je globalni zločin protiv čovjeka i čovječnosti, holokaust bez "Cikona B", a logor se zove: Planet Zemlja - podružnica Hrvatska d.d.

Gost

#143

2013-02-19 12:07

Zahtjevam opoziv suspenzije g. dr.sc. Ivana Poljakoviça. Smatram stav dr. I. Poljakovica zdravim nasuprot bolesnim stavovima dr. Aleksandra Stulhofera i dr. Zeljaka Jovanovica.

Gost

#144

2013-02-19 14:10

Trebamo i moramo ,boriti se svim sredstvima ,,protiv progona kršćana i nauka crkve

Gost

#145

2013-02-19 15:39

Jako mi je drago vidjeti da znanstvenici, intelektualci, učeni ljudi ne šute, već dižu glas protiv vladajućeg bezumlja i jednoumlja. Iako, za očekivati bi bilo da tih glasova bude puno, puno više.

Božica Crljen, Samobor
telektualac

#146 Re: kruske i jabuke

2013-02-19 16:01

Ptaah

#147

2013-02-19 16:03

odnosi se na zadranina, zahvaljujuci velikom broju teleca kakav je ovaj pod imenom zadranin Hrvati i jesu tu gdje su
kokolo

#148

2013-02-19 16:09

Hrvatska vlast je najvece cudo na euroazijskom kontinentu. Pored toliko obrazovanih ljudi oni Hrvatima na vlast postavise kretene (u duhovnomm smislu, najmizerniju duhovnu sirotinju)

Gost

#149

2013-02-19 18:11

To je relativizam u akciji, dragi moj doktore, zar to niste znali?

Postali ste zrtva tzv. "pozitivne tolerancije". Ta vrsta tolerancije bi trebala povlastiti pojedine svjetonazore, a druge neutralizirati.

Tolerancija se preobrazila u jedan drustveni program, koji bi trebao izolirati i neutralizirati sve filozofije i religije koje zastupaju primat na Istinu. Ne ide se zatim, kako bi se adekvatno koristili pojmom tolerancije, koja u sustini znaci, tolerirati, dakle ne progoniti onoga koji misli drugacijeg od sebe, nego se taj pojam preobrazio u program borbe za tzv. relativisticku, pluralisticku slobodu.

Oni su misljenja, da drustvo moze iskorijenuti intelektualni fundament netolerancije, i to svojim novim metodama i to prakticiraju na svim drustvenim podrucjima uz prijetnju zakonima, koji su specificno za realizaciju tih programa kreirani.

Po njihovu misljenje, svaka istina iskljucuje drugu istinu. Napr. ako bi netko decidirano tvrdio da je heteroseksualac i da je to po prirodnom zakonu jedina reproduktivna opcija u univerzuma, onda bi on takvim misljenjem implicirao, da je homoseksualnost objektivno gledano anomalija i bolest, sto bi mu onda prouzrocilo predbacivanje "homofobije" i diskriminacije homoseksualaca, sto je u Vasem predmetu cisti i evidentni slucaj.
Oni su misljenja, da put od apsolutne istine vodi direktno u progon, a to su stare zablude komunista!

Medjutim, koliko se ja sijecam, moji su me profesori na univerzitetu ucili, da je homoseksualnost bolest i da se i danas po najnovijim klasifikacijama , kako ste i sami naveli, terapira, iako je pod uplivom homofilnih udruga trebala biti skinuta sa te liste.

Relativisti su bili rigorozni u provodjenju svojih planova, tako da su legalizirali sve ono sto krscanski moral i etika smatraju zlom. Sto se moze, pervertiranjem krscanskog morala oni likuju nad krscanskom kulturom. Zajedno sa pojmom apsolutne Istine, oni su dokinuli i pojmove: apsolutni bitak, duh, priroda, dikotomiju subjekt-objekt, dobro i zlo, otac, majka, obitelj i brak...

Pojam "pozitivne tolerancije" podrazumijeva, da svatko moze zastupati svoj stav, trazi pak od istoga, da to isto cini i sa drugim stavovima, ali samo na papiru. U praksi to izgleda kako nam i Vas primjer pokazuje, da se radi o farsi.

Nitko nema pravo donositi negativne sudove, jer bi to po njima bila diskriminacija, pa tako mora respektirati i one stavove koji su mu grozota, ali zato oni imaju pravo na sve. Oni su slika farizeja iz Kristova doba i dice se svojom vrstom tolerancije i slobode izrazavanja, ali su zato prvi, koji pozivaju drzavu i zakon, kako bi urgirali u njihovu korist... Cilj im je "homo liberalis", cija je prva i esencijalna lojalnost u javnosti i privatnosti, pluralnost u drustvu, a ne slijed ISTINE.

Medjutim, biti tolerantan i nebiti tolerantan su moralni pojmovi.

Moralni relativisti definiraju: "Buduci da ne postoje apsolutni moralni principi i vrijednosti, onda bi svi trebali tolerirati relativne norme i vrijednosti svih religija i svjetonazora."

Ako pogledamo gore, onda cemo vidjeti, da je prvi dio recenice, gdje se tvrdi da ne postoje apsolutni moralni pricipi i vrijednosti, apsolutnog karaktera, a tolerancija i netolerancija da su moralni pojmovi, onda nam postaje sasvim jasno, da su relativisti koristili apsolutni iskaz, kako bi relativirali jedan drugi apsolutni iskaz, koji tvrdi da postoji apsolutna Istina. Njihov iskaz onda vrijedi za sve!
Postaje ocevidno, da se relativisti koriste apsolutnim iskazima kako bi svoje svjetonazore povlastili pred drugim, pod plastem tolerancije i egalitarizma.

Doktore Poljakovicu, Hrvatska se nalazi u "gender programu" EU-, to bi Vam trebalo dati za misljenje, jer Vas postupak, iako je ispravan i znanstven rusi "pozitivnu toleranciju" relativista, jer ukazuje na njihov totalitarizam i krsenje demokratskih i ljudskih prava, kako na slobodu izrazavanja, tako i slobodu ispovijedanja vlastitog religijskog identiteta, i pravo na rad.

Vasa obrazlozenja su za njih irelevantna, jer ako poznajete ideologe "Gender-revolucije", poput Judith Butler i njoj slicne, onda cete brzo doci do zakljucka, da nije problem u onom sto Vi kao znanstvenik i akademski gradjanin predstavljate, nego sto ste Vi u ocima "gender-mainstreama!"

Gore navedena decidirano kaze:
"Bioloski rod je idealni konstrukt, koji se s vremenom prisilno materijalizira. Ne radi se o istinskoj cinjenici ili statickom stanju jednog tijela, nego o procesu, kod kojeg regulirajuce norme "bioloski rod" materijaliziraju i tu materijalizaciju preko jedne prisilne i ponavljajuce norme postizu."

U istinskom hrvatskom jeziku bi to znacilo, netko je muskarac ili zena iskljucivo poradi toga, jer mu se to preko odgojnog ponavljanja utuvilo u glavu, a ne da bi bio takav rodjen. Drugacije receno: nas rod i spol su manipulacije okoline.

Iz gendera dolazimo do "trans-gendera" , operacije rjesavaju sve, po narudzbi. Musko i zensko, Otac i majka postaju nepozeljni pojmovi u "gender-odgoju" djece. Adopcija djece od homo-parova se legalizira po cijeloj EU- usprkos silnih prosvjeda, na kojima sudjeluju cak i homoseksualci.

Stovani gospodine Poljakovic, sjetite se "gender-zrtve" dezigniranog EU-komisara Rocco Buttiglione, gdje je gender-imperijalizam EU- parlamentaraca presao sve granice dobrog ukusa, i toga profeseora, iskljucivo poradi toga jer je bio katolik odrstranio sa mjesta EU- komisara. Tuzna prica! On je rezignirao!

Sto da Vama preporucim: borite se za svoje pravo, ljudsko pravo na slobodu izrazavanja vlastitih misli i stavova i vlastitog religioznog identiteta, kao i prava na rad.
Bozji blagoslov i zastita!
Sumrak morala i savjesti

#150 Peticija za opoziv suspenzije doc.dr.sc. I. Poljakoviča

2013-02-19 20:38

Žalosna sam i prestravljena izvrtanjem i manipuliranjem pojmom demokracije dajući samo " podobnima" pravo na javno mišljenje.Za odgovosrnost nitko i nikada ne pita niti se o njoj razmišlja kao da ju demokracija ne uključuje, a o moralu i savjesti da ne govorim. Upravo zbog svega svaka čast doc. dr.sc. I. Poljakoviću.