Zatvaranje u potpunosti svih hrvatskih granica za imigrante i iseljavanje iz Hrvatske

Quoted post

Jackie

#260 Re:

2015-09-17 09:44

#255: AMEN -  

Prvo, nije krščanstvo nego je kršćanstvo (isprika ako je bio zatipak jer vidim da je sve drugo napisano ok, događa se, ali ako nije prije nego kreneš propovijedati barem nauči vlastiti jezik). Dalje, tih 90% je obična etiketa, brand, iluzija i želja za pripadanjem većini bez prave kršćanske prakse i života. Evo niti Papu nismo u stanju čuti. Nego Bog i Hrvati imaju posebno za njih direktnu liniju... Što se tiče opet tih 90% i etiketiranja vrijedi di svi Turci tu i mali Mujo odnosno prevedeno na HR, di svi Hrvati tu i mali Jakov... Dalje... ti si slijep i gluh valjda... ekipa uopće ne želi ostati u HR. Hrvatska toliko divna i krasna, bogata samo prirodnim ljepotama i lijenim i/ili glupim ljudima nije željena destinacija čak ni izbjeglicama iz Sirije. I tako, mogu ja do sutra, koliko god si istine naveo, toliko je ta istina običan stereotip. Ljudi koji bježe, imali među njima lažnih izbjeglica, ima sigurno... popiši, kontroliraj i prati. Sve se uz dobru organizaciju da držati pod kontrolom i istovremeno pomoći onima u nevolji. Nas 4,5 milijuna na 56000km kvadratnih može preživit nekoliko tisuća ljudi u TRANZITU.

Replies

AMEN

#271 Re: Re:

2015-09-17 10:57:51

#260: Jackie - Re:  

 Svoj jezik vrlo dobro poznajem, hvala na ispravku. :) Ne žele oni tu ostati, ali s obzirom na situaciju gdje Slovenija i Mađarska zatvaraju svoje granice i oni nemaju načina kako doći do svojih destinacija najvjerovatnije je to da će barem privremeno ostati u RH i ...čekati daljnje odluke?!.. haha čisto sumnjam, "čekati daljnje odluke", ustvari stvarati će nerede i nasilnim putem probati ispuniti svoje zahtjeve. (barem dio njih) Niti sam slijepa ni gluha, u jednu ruku mi je žao nevinih ljudi, ali još mi je više žao što ljudi kao ti navode i brane svoje stajalište sa takvim argumentima. 

Eh sad, za to kršćanstvo i kako si naveo da je to želja za pripadanjem, ja bih se složila i rekla da upravo to i je. No, uvijek tu ima druga strana. Kršćanstvo kao pojam kada sam ga navela ne stoji samo za religiju i vjersku pripadnost iliti želju za pripadanjem, već ono pokazuje dio naše kulture. Pokazuje ono u čemu smo odgajani, kako se ophodimo sa drugim ljudima i po kakvim moralnim načelima na svakodnevnoj bazi živimo te što poštujemo. Kršćanstvo kao takvo je jedna od najslobodnijih religija u kojoj se promiču ista prava za sve i sloboda, jedna od rijetkih religija koja se pomiče i aktualizira sa vremenom u kojemu živi,a islam je dijametralna suprotnost. Kada bi u stavili kršćanstvo i islam jedno pored drugoga dobili su tzv. "clash of cultures" i to se upravo događa u svim zemljama u kojima je promicana multikulturalnost, a nadalje to proizvodi vrlo ružne efekte koje sam navela gore (silovanja, povećanje općenitog nasilja i kriminala, stvaranje država u državi, pokušaji promicanja shariah zakona itd itd.)

Ne želim utrošiti više vremena na objašnjavanje kada je očito da imamo stavove koji se razilaze. Neki će ljudi pročitati tvoje komentare i složiti se s tobom, a neki sa mnom itjt. Bitno je iznjeti svoj stav ("bio kriv il prav").. Pozdrav. 


Gost

#290 Re: Re:

2015-09-17 13:33:03

#260: Jackie - Re:  

 A kuda ih transportirati kada svi zatvore granice? O kakvom tranzitu pricas, ako ih ne zele primiti zemlje koje su si odredili kao krajnju destinaciju? Ako EU kaze, ostaju kod vas dok ne smislimo kuda sa njima, ti ces im objasniti da nije pristojno bacati kamenje i prijetiti domacinu koji je bio dovoljno glup da se isfura kao veliki humanitarac koji je zatvorio oci nad cinjenicama da NIGDJE gdje su brojcano nadvladali domicilno stanovnistvo vise NEMA mira ni sigurnosti. A nadvladat ce brojcano jer ih se grupira, pristizu u ogromnom broju i nema im kraja. Ne prelaze granicu kao normalan svijet, nego idu po kukuruzistima, preko livada. Nebitna je boja koze, nebitno je sve osim cinjenice da ti ljudi izvrsavaju plan koji tebi zvuci kao teorija urote, ali je u potpunosti realan. Mogu i ja do sutra, ali tesko je objasniti nekome kada mediji isperu mozak slikama koje su tako prikladno kadrirane da glup narod u njima vidi patnju umjesto prijetnje